Post thumbnail

 

 

Jako každý rok se ke konci února odehrává jedna z největších LAN akcí celého roku, bavíme se zde o IEM Katowice 2021. Tato akce se každoročně koná v polské Spodek aréně, tento rok stejně jako rok minulý zde, ale bohužel fyzicky nezavítáme. Důvodem jsou protiepidemická opatření jak v Polsku tak i ve světě, tudíž ani jedna z nejvýznamnějších akcí jako jsou Katowice se odehraje v online formě.

 

Představí se nám zde 16 týmu jako jsou například Mouseports, Astralis, NaVi nebo Liquid, samozřejmě jako každý rok se zde probojovaly týmy jako jsou Spirit anebo Gambit. Všech 16 týmu bylo rozděleno do 2 skupin. Celá lanka se odehrává double elimination formátem. Zápasy začínají 18. února a jako první se nám ukáží Evil Geniuses vs. Gambit a ve stejném čase se představí také G2 Esports, v čele s Nikem a hunterem, vs. Spirit s mladým ruským talentem Degsterem.

 

V neděli se pak konaly první playoff zápasy, kde postoupily týmy jako jsou G2 Esports, Spirit, Furia, Liquid, NaVi, Gambit, Astralis a Virtus.pro. Po vyrovnaných utkáních Virtus.pro vyřazují Furii a následně jsou vyřazení i G2 Esports, kteří prohrávají proti Gambit 2:0. Závěrečné zápasy se konají mezi týmy Spirit a Astralis. Spirit jako „outsider“ celých Katowic, poráží Astralis v poměru 2:1, s tím, že na mapě třetí Dánové od Rusů dostávají „hunt“ 16:1. V druhém zápase nás čekal zajímavý a následně i velmi vyrovnaný zápas mezi Liquid a mezi NaVi. Liquidi, kteří podepsali v lednu 2021 kmotra brazilského Counter Striku Gabriela „Fallena“ Toleda předvedli krásný zápas, který se dostal na všechny tři mapy a na poslední mapě také do double overtimeu, kdy následně sebrali vítězství američtí hráči.

 

Tím se uzavřel první hrací týden Katowic, následuje pak quaterfinal a semifinal, kde se ukážou 4 týmy z CIS regionu a pouze dva týmy mimo tento region. Týmy, kterým se podařilo probojovat do quaterfinal a semifinal jsou tedy: Astralis, Liquid, Spirit, Gambit, NaVi a Virtus.pro. Tyto zápasy můžeme sledovat v pátek 26. února od 15:00. První zápasy budou mezi týmy Navi a Gambit, a pak se pokračuje zápasem mezi Astralis a Virtus.pro.

Add comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *